Az 1915/1916-os tanévben az előzőhöz hasonlóan csökkentett üzemmódban, három tanszakkal működött a zeneiskola, ugyanakkor a növendékek létszáma 139-ről 151-re emelkedett. A tantestületből Faragó Lajos hegedűtanár szeptember 8-án kilépett, így a folyamatban lévő beírásoknál a hegedű tanszakos tanulók felvételét be kellett fejezni.
A tanév során három alkalommal kellett pedagógust helyettesíteni, ezt zongora tanszakon ez alkalommal is Fehérvári Judit látta el, hegedű tanszakon pedig Havas József. A növendékeknek három nyilvános hangversenyen volt lehetősége fellépni az „Otthon” dísztermében:
„Kötelességünknek tartjuk itt feljegyezni, hogy Vásárhelyi Zoltán növendékünk az Orsz. M. Kir. zeneakadémián a hegedű tanszak I. akadémiai osztályából kitűnő eredménnyel tette le a magánvizsgálatot.” (6) – olvasható az iskolai értesítőben.
Forrás:
- M. Bodon Pál (szerk.): A Kecskeméti Államilag Segélyezett Városi Zeneiskola értesitője az 1915-1916. tanévről : huszonkettedik évfolyam, [Kecskemét] : Kecskemét th. város, 1916.
- Uo., p. 5.
- Uo., p. 6-7.
- Uo., p. 7.
- Heltai Nándor: „Szívébe fogadott Kecskemét” : Kodály és szülővárosa, Kecskemét : Vár. Tcs., 1982.
- M. Bodon Pál, i.m. p. 8.
Vissza „A kecskeméti Városi Zeneiskola története” kezdőlapjára >>